Myśl na większą skalę – konferencja 12 czerwca 2018

Data: 12 czerwca 2018

Czas trwania konferencji: 11.00 – 16.00 (po niej możliwość Mszy Świętej)

Koszt: Konferencja jest bezpłatna. Jedyny koszt to obiad, który można zamówić (dobrowolnie) zgłaszając się na konferencję. Koszt obiadu – płatny przy zapisie w recepcji na miejscu.

Miejsce: Warszawa – AMICUS Dom Pielgrzyma
Adres:  ul. Kardynała Stanisława Hozjusza 2, 01-565 Warszawa

Zapisy: Do niedzieli 10 czerwca do północy!

Patronat: Abp Grzegorz Ryś

 

O konferencji

Projekt „Myśl na większą skalę” to cykl konferencji w ramach którego katoliccy profesjonaliści dzielą się swoimi pasjami i doświadczeniem rozwoju osobistego budowanego na Ewangelii. Chcemy, aby polscy przedsiębiorcy tworzyli i rozwijali śmiałe projekty. wspinali się na najwyższe szczyty biznesu, poznawali jak generować i zarządzać bogactwem.

Chcemy zachęcać i prowokować ludzi przedsiębiorczych do odważnego przyjęcia odpowiedzialności za swoje małżeństwo, rodzinę, dzieci oraz profesję, czy przedsiębiorstwo lub społeczność, w której egzystujemy.

Jest to cykl spotkań skierowany do przedsiębiorców lub też takich, którzy dopiero zamierzają budować pierwsze swoje projekty. Chcemy się spotkać z małym i dużym biznesem, ze wszystkimi, którzy poszukują praktycznych rozwiązań i podpowiedzi. Chcą się uczyć zasad przywództwa, zarządzania, budowania i rozwijania projektów.

Startujemy z wyjątkowego miejsca – Sanktuarium ks. Jerzego na warszawskim Żoliborzu. Pierwsze spotkanie będzie koncentrować się na przywództwie, kierownictwie, komunikacji, odpowiedzialności i inicjatywie. Tematy pierwszego spotkania są odpowiedzią na wezwanie z Ewangelii Mateusza – Wy dajcie im jeść!

Chcemy stworzyć ruch ludzi, którzy często świadomi ograniczeń, odważą się  przyłączyć do nas i tworzyć kolejne konferencje w swoich regionach.

Warto podkreślić, że jest to pierwsze przedsięwzięcie, w którym wszyscy pracujemy bez pobierania wynagrodzeń. Uczestnicy nie płacą za wstęp.

Wszystkich łączą dwie cechy – jesteśmy chrześcijanami i profesjonalistami. Nasi prelegenci zdecydowali się odkryć swoje sekrety i podzielić się świadectwami z podróży po szlakach barwnej codzienności.

Będą to historie sukcesów i kryzysów, chwil chwały i trudności. Menadżerowie, handlowcy, biznesmeni, sportowcy, liderzy, kapłani będą pokazywać praktyki, które pozwoliły im odkryć swoją życiową ścieżkę, tworzyć i rozwijać śmiałe projekty, podążać za pasją i docierać w miejsca, do których nikt inny wcześniej nie dotarł. Będą to opowieści o myśleniu na większą skalę.

Program konferencji

11:00-11:10 Powitanie – Zagajenie (Dariusz Sikorski)
11:10-11:40 Myśl na większą skalę (Dariusz Sikorski)
11:40-12:10 Pozwól się wypowiedzieć (Piotr Cieszewski)
12:10-12:40 Powołanie lidera (ks. Grzegorz Piątek)
12:40-13:10 Drogę najlepiej widać z góry (Andrzej Lewek)

13:10-14:00 Przerwa na obiad

14:00-14:30 „Sztuka balansu – czyli jak skupić się na rzeczach ważnych i nie dać się wypalić”? (Jacek Piontke)
14:30-15:00 Pokaż mi jak rozmawiasz z innymi, a powiem Ci jak Ci na nich zależy (Piotr Herman)
15:00-15:30 Potęga myśli (Marek Pietrowcew)
15:30-16:00 Z czym wyjeżdżam? (cały zespół prelegentów)

16:30 17:00 Msza Święta – msza dla chętnych o godz.16 30 w dolnym kościele – Parafia św. Stanisława Kostki – Warszawa ul. Hozjusza 2

Prelegenci konferencji „Na większą skalę”

Dariusz Sikorski Prezes Zarządu Crown Consulting sp. z o.o.

Menadżer, konsultant i trener biznesu, jeden z najlepszych specjalistów w dziedzinie motywacji, charyzmatyczny mówca, coach, doradca środowisk młodzieżowych. W jego szkoleniach i seminariach uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. M.in. współpracował i współpracuje z największymi firmami finansowymi w Europie m.in. AXA, Generali Group, Compensa, Allianz, Aegon, Nordea, Aviva i inni. Szkolił m.in. reprezentację Polski kobiet w siatkówce i reprezentację Polski w biegach przełajowych.

Tytuł wystąpienia. „Myśl na większą skalę”
Poruszane tematy
– przyjęcie odpowiedzialności w życiu
– wzór sukcesu ( wiara,rodzina,biznes )
– konsekwencja i systematyczność.


Marek Pietrowcew – Prezes EFES sp. z o.o.
przedsiębiorca, menadżer sprzedaży, trener biznesu, pasjonat samorozwoju, doradca personalny, mentor, PR – owiec, dziennikarz radiowy, autor programów, reportaży, konferansjer. Doradzał w zakresie wizerunku i komunikacji publicznej wielu politykom, biznesmenom, budował sieci sprzedażowe, stworzył akademię menadżera jednej z najwiekszych sieci sprzedażowych w Polsce. Od 27 lat zaangażowany w dzieło Nowej Ewangelizacji, pasjonat Biblii, mąż i ojciec trójki dzieci.

Tytuł wystąpienia. „Potęga myśli”.
poruszane tematy:
– pokonywanie barier,
– zmiana myślenia,
– podejmowanie decyzji
– i jak ruszyć z miejsca i realizować najśmielsze plany.


PIOTR HERMAN, DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY

Z wykształcenia inżynier telekomunikacji, absolwent Politechniki Warszawskiej, z zamiłowania specjalista ds. mobilnej telekomunikacji. Jest współtwórcą i członkiem zarządu MATERNA Communications w Polsce. Z firmą związany od 2001 roku. W branży teleinformatycznej działa od blisko 20 lat. W trakcie swojej kariery pracował m.in. w takich firmach, jak: Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile), Airtel, CT Creative Team (Grupa Elektrim) czy Fincom Poland. Współtworzył projekty związane z usługami poczty głosowej dla operatorów telekomunikacyjnych oraz szeroko pojętymi pakietami usług dodanych. Z jego inicjatywy w Polsce powszechna stała się usługa SMS na telefony stacjonarne. Piotr Herman jest także współtwórcą projektu MobilnaParafia.pl promującego profesjonalną komunikację w środowiskach grup wyznaniowych;

Temat wystąpienia: Pokaż mi jak rozmawiasz z innymi, a powiem Ci jak Ci na nich zależy” – kilka słów o komunikacji z Klientami, Pracownikami i …sobą samym.

Podczas 20 minutowej wypowiedzi przypomnę o tym czym jest komunikacja (nadajnik-medium-odbiornik); Powiem o dobrych praktykach „nadawania”, cechach wybranych „mediów” oraz zasadach efektywnego „odbierania”.
Szczególną rolę przypisuję pytaniom- kilka słów na ich temat w kontekście spotkania handlowego, wewnątrz firmy, czy w rodzinie;
W międzyczasie zaproponuję interakcję ze Słuchaczami – poprzez SMS i mechanizm głosowania.

Piotr Cieszewski

Przez 10 lat menadżer w korporacji budowlanej Skanska, w roku 2015 ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Obecnie trener przywództwa i profesjonalny mówca specjalizujący się w przemówieniach inspiracyjno- motywacyjnych, a także wykładach biznesowych dotyczących przywództwa, etyki w biznesie, zmiany i pracy zespołowej. Prowadzi również zajęcia z przywództwa na Uczelni Łazarskiego. Jego przemówienia to mieszanka doświadczenia, siły, wrażliwości i pasji.
W 2002 r. został najmłodszym dyrektorem oddziału w stu dwudziestoletniej historii jednej z największych korporacji budowlanych świata i zarządzał grupą 600 pracowników. Jego oddział osiągał bardzo wysokie wskaźniki w badaniach zaangażowania i satysfakcji pracowników przeprowadzanych
przez niezależny Instytut Gallupa, co poskutkowało realizacją w Polsce 70 inwestycji drogowych i mostowych – kontrakty od 1 mln do ponad 100 mln zł. Maratończyk, taternik- zdobywca m.in. Mount Everest. Ambasador akcji charytatywnej Szlachetna Paczka, a także członek Stowarzyszenia
Profesjonalnych Mówców w Polsce. Regularnie zapraszany do komentowania wydarzeń przez stacje telewizyjne. Żonaty, córka☺

Tytył przemówienia: „Pozwól się wypowiedzieć”

– Jak pracować nad wysokim zaangażowaniem swoim i współpracowników?
– Praca w zespole to jedno, a bycie w zespole to drugie…
– Czego możemy się nauczyć od himalajskich Szerpów
– Współpraca pomiędzy pracownikami różnych działów- rynkowy przykład wygranej dzięki takiej współpracy


Jacek Piontke Prezes Zarządu Inter Starter sp. Z o.o.

Menadżer, podróżnik, filantrop.
Miłośnik sportów.

Temat wystąpienia: „Sztuka balansu” – czyli jak skupić się na rzeczach ważnych i nie dać się wypalić”


ks. GRZEGORZ PIĄTEK SCJ
Kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Wyświęcony w 1988 roku.
Studia specjalistyczne z zakresu teologii moralnej odbył w Accademia Alfonsiana w Rzymie. W latach 1993-2001 pracował w Wydawnictwa Księży Sercanów, pełniąc m.in. funkcje redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Czas Serca” oraz dyrektora wydawnictwa. Od 2003 do 2013 roku sekretarz i kapelan ks. kard. Stanisława Nagy’ego SCJ. Od 17 lat zaangażowany w
Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Spowiednik i kierownik duchowy.
Z zamiłowania rysownik (autor serii humorystycznych rysunków z cyklu Przypadki Prezesa Cnoty) i piechur.

Temat: „Powołanie lidera”


Andrzej Lewek

Inżynier programista z doświadczeniem, managerskim, równocześnie założyciel polskiej gałęzi Ruchu Mężczyzn Świętego Józefa, prezes zarządu Stowarzyszenia Mężczyźni Świętego Józefa. Mąż Basi, ojciec trójki dzieci.

 

Temat wystąpienia: „Drogę najlepiej widać z góry”

  • Jak odkryć istotę?
  • Jak określić cel?
  • Jak go osiągnąć?

 

Jedna odpowiedź do “Myśl na większą skalę – konferencja 12 czerwca 2018”

Możliwość komentowania została wyłączona.